Przedszkole Miejskie nr 3 im. Marii Kownackiej w Toruniu

Skłodowskiej-Curie 43, 87-100 Toruń

Jak korzystać z BIP

Biuletyn Informacji Publicznej (w skrócie BIP) to publikator teleinformatyczny służący, do powszechnego  umieszczania informacji publicznej, w postaci ujednoliconego systemu stron w sieci Internet.

Publikowane informacje zgromadzone są w menu po lewej stronie. Pozycje menu prowadzą bezpośrednio do treści podstrony biuletynu lub też do kolejnego podmenu, zawierającego szereg podstron z informacjami.

Treści informacji publicznej są redagowane za pomocą:

• tekstu,
  • załączników w postaci plików do pobrania,
  • zdjęć i grafik,

Aby wyświetlić treść informacji publicznej na podstronie - należy kliknąć na wybranej pozycji menu, lub w przypadku wystąpienia wielu podstron, wybrać jedną z wyświetlonej listy.

Na treść podstrony składają się:

• nagłówek informujący w skrócie o jej zawartości,
  • nazwę działu i podstrony w menu,
  • treść zasadnicza w postaci tekstu przeplatanego zdjęciami,
  • ewentualne załączniki w postaci plików do pobrania,
  • rejestr zmian zawartości podstrony (jeśli zmiana nastąpiła) - informujący jakich dokonano, poprawek w jej treści lub o jakie informacje została uzupełniona.

Pliki do pobrania umiejscowione są w treści strony. Jeśli użytkownik nie posiada oprogramowania do wyświetlenia zawartości załączonych plików, może skorzystać z darmowych przeglądarek plików typu:

• doc, rtf, pdf, xls, zip.

Opis stałych pozycji menu w dolnej jego części:

• Strona główna BIP - odnośnik przekierowujący do strony głównej Biuletynu Informacji Publicznej - prowadzonej przez MSWiA.
  • Statystyki podstron - informacja o liczbie wyświetleń poszczególnych stron biuletynu,
  • Redaktorzy biuletynu - lista osób edytujących treść biuletynu.

Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest udostępniana na wniosek, zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 roku.

Podstawa prawna BIP (pliki do pobrania w formacie pdf):

Utworzono dnia: 11.10.2022
Dokument wprowadził: